Херсонська і Таврійська губернії

Наприкінці ХVІІІ ст. Російська імперія анексувала українські землі Війська Запорозького Низового та Кримське ханство. З цих територій, в основному, й була утворена величезна Новоросійська губернія, яку в жовтні 1802 року поділили на три губернії: Катеринославську, Миколаївську й Таврійську.

Миколаївська губернія вже 15 травня 1803 року була перейменована на Херсонську з центром у Херсоні. З частковими змінами такий територіально-адміністративний поділ проіснував понад сто років. Херсонська губернія включала простори від Дніпра до Дністра та від українського Лісостепу до Чорного моря.

Illustration

Карта Таврійської губернії. 1822 р.

До Таврійської губернії з центром у Сімферополі входили Кримський півострів та частина материкових земель від Лівобережжя Дніпра до узбережжя Чорного й Азовського морів. До сучасної Херсонської області входить цілком територія колишнього Дніпровського повіту та частина Мелітопольського повіту Таврійської губернії. Тому їх традиційно й називають Північна Таврія, Таврійський край.

Географічне сусідство двох південних губерній здавна зумовило спільність історичних подій, які вони переживали, тісні економічні стосунки, близькість культурного й духовного життя.

Back
Made with